Město připravuje opravu hasičky

7. 3. 2024

hasičkaHasičská zbrojnice už má něco odslouženo a stavba nové se prozatím odsouvá, a to pro nedostatek finančních prostředků ve státním rozpočtu. Starou budovu je proto nutno opravit, aby mohla ještě nějaký ten rok sloužit. Snahou je samozřejmě provádět pouze takové práce, které s pozdějším vybudováním nové stanice HZS a jejím přemístěním nebudou zmařeny.

V první řadě je třeba opravit střechu, kterou zatéká. To znamená položit plechovou střešní krytinu a z části vyměnit i krokve. Probíhat budou i drobnější práce na omítce, okapech, hromosvodu apod.

Řešit se musí i odvětrání sklepa. Ten je podmáčen a vlhkost vzlíná ze sklepů do provozních prostor, šaten, garáží a dochází tak k praskání stěn vlivem jejich pohybu na podmáčených základech.

Opravou projde i zpevněná plocha na dvoře, která je velmi špatném stavu.

Rekonstrukce by měl vyjít na zhruba 5 250 000 korun. Připravuje se projektová žádost o dotaci s termínem odevzdání na MAS Most Vysočiny do 15. března. Když se město podaří dotaci získat, mohla by pokrýtaž 95 procent nákladů.

-pch-