Město se mění: Úprava prostranství před řeznictvím Malec

27. 12. 2023

2 webMalá práce s velkým výsledkem. Navštěvované řeznictví stojí na křižovatce, která vznikla před normalizační stavbou velké budovy pošty. Jde o důležité místo na soutoku Oslavy a Balinky, a přitom nebylo nikdy vyřešeno s nějakým záměrem. Jsou zde zbytky trávníků, živořících u chodníků a silnic, populární zmrzlinový stánek a dlouhou dobu neopravovaný chodník.

Změnou podoby stánku, který bude stejný jako městské stánky na trhy a akce, úpravou zeleně do podoby půvabného miniparčíku a předlážděním chodníku dosáhneme toho, že další zákoutí města dostane mnohem přívětivější podobu a bude se nám zde lépe pobývat.

Petros Martakidis

Seriál Město se mění představuje jedenáct velkých i malých změn ve Velkém Meziříčí, jedenáct atraktivních investičních záměrů města, jedenáct staveb s viditelným účinkem.
Některé z projektů jsou již v procesu, jiné brzy budou anebo jejich čas přijde ve chvíli příhodnějších dotačních příležitostí a finančních možností města. Všechny jsou však realistické a mají šanci na uskutečnění.