Velkomeziříčští vzpomněli na události 17. listopadu

20. 11. 2023

IMG 2908Připomenout si listopadové události z třicátých a osmdesátých let dvacátého století si k lípám na náměstí přišlo na čtyřicet místních lidí.

O půl sedmé večer, na kdy byl avizován sraz, kladli pod lípu vzpomínkový věnec za město starosta společně s místostarostou. Starosta vyjádřil všem přítomným svou vděčnost za účast a upozornil, jak důležité je na takové události nezapomínat. Následně je vyzval ke tradičnímu zapálení svíček a položení pod lípu svobody.

V sedm hodin se ve špitálním kostele svatého Kříže konal koncert. Ten zahájila třemi renesančními písněmi altistka Monika Jägerová v doprovodu mladého klavíristy Vojtěcha Červenky. Červenka doprovázel i druhou zpěvačku večera – sopranistku Tamaru Morozovou.

Tina Kárníková