Pořádáte kulturní akci? Požádejte o podporu z grantu

24. 4. 2023

7Z Grantového programu podpory kultury zbývá rozdělit 130.000 korun. Město vyhlašuje průběžnou výzvu pro rok 2023.

O podporu z grantu mohou žádat pořadatelé tradičních i nových kulturních akcí, které zvyšují zájem obyvatel a návštěvníků města o kulturní dění a dědictví. Podporu mohou získat i pořadatelé vzdělávacích akcí zvyšujících kulturní kompetence dětí, mládeže a dospělých a v neposlední řadě i tvůrci prezentující literární či audiovizuální díla se vztahem k historii a kultuře města. Projekt musí být realizován do konce roku 2023.

Žadatelé mohou z grantu získat podporu maximálně 50.000 korun. V případě, že se akce konala v uplynulých pěti letech opakovaně a výše uznatelných nákladů dosahuje 200.000 korun, mohou získat podporu až 100.000 korun.

Podrobné informace o podmínkách podpory najdete na webu města.

Martina Strnadová