Začíná projektování rekonstrukce náměstí

6. 4. 2023

projektovani rekonstrukce_namestiProjektové práce na rekonstrukci velkomeziříčského náměstí startují. Probíhat budou až do konce roku 2024.

Zhotovitelem projektové dokumentace je společnost Fildman projekt, která vzešla z výběrového řízení. Za cenu 5,7 milionu korun předá městu potřebné podklady pro vydání společného povolení i projektovou dokumentaci pro provádění stavby. Mimoto zabezpečí společné územní rozhodnutí, stavební povolení a další nezbytnosti. Dle smlouvy, která byla podepsána začátkem dubna, bude vykonávat i autorský dozor na stavbě.

„Z mého pohledu jde o největší projekt, který město Velké Meziříčí pořizuje. Jsem rád, že příprava rekonstrukce našeho náměstí pokračuje podle plánu a vše nasvědčuje tomu, že začátkem roku 2025 zahájíme i samotné stavební práce,“ hodnotí zahájení projektování starosta Alexandros Kaminaras.

Martina Strnadová