Technické služby města se neustále zdokonalují. V budoucnu nabídnou i Re-use centrum

22. 2. 2023

0 tit_P1012005_0_copyRadní města při své pravidelné obchůzce navštívili v polovině února Technické služby města Velké Meziříčí, kde je přivítal jednatel Jaroslav Mynář. Diskuze se rozdělila na dvě části. V té první probrali novinky uvedené do provozu, mezi nimiž je identifikační a vážní systém. Sběrný dvůr na Karlově se tak zapojuje do prevence vytváření odpadů. Debata přešla ke zbudovanému překladišti odpadů, které čeká pouze na dodávku speciálního velkokapacitního vozu.

V otázkách připravovaných projektů byla jedním z témat přestavba administrativní budovy na skládce. Radní si doplnili potřebné informace, aby mohli na svém jednání doporučit či nedoporučit přestavbu zastupitelstvu města, které už 28. února o osudu budovy rozhodne. „Podívali jsme se s kolegy i na místo, kde vznikne takzvané Re-use centrum. Na jaře, pokud vše půjde dobře, plánujeme zahájení jeho stavby. Bude to místo, které dává starým věcem šanci na nový život. Prodloužení životnosti ještě funkčních věcí přispívá k ochraně životního prostředí a pomáhá lidem s nižšími finančními příjmy. Až se přiblížíme k realizaci, přineseme vám podrobnější informace o systému fungování a všech přínosech Re-use centra. Tématem předcházení vzniku odpadů i jeho následným využitím se zabýváme dlouhodobě. Letos se u nás rozeběhne projekt na využití komunálního směsného odpadu. Okolní města zdražila poplatky za svoz odpadu, my jsme tak ještě neučinili, ale zřejmě se tomu do budoucna nevyhneme. Tím, že se bude náš odpad dále energeticky využívat, jinými slovy, budeme ho odvážet do takzvané spalovny, kde se z něho vyrobí teplo pro domácnosti, velmi pravděpodobně navýšený poplatek za svoz odpadu stabilizujeme na další roky. Ze skládky samotné bude v budoucnosti lesopark," uvedl starosta města Alexandros Kaminaras.

Zuzana Najtová