Město objednalo územní studii pro nové pozemky na Hliništích

19. 1. 2023

DJI 0701_copyUmíte si představit novou ulici, kde jsou vedle sebe bungalovy a třípodlažní vícegenerační domy? My už ne. Proto chceme, aby se rozvojová plocha na Hliništích řídila územní studií, která stanoví pravidla pro výstavbu. Bude předem daný maximální počet podlaží novostaveb, typ a sklon střech, nejvýše přípustná zastavěná plocha pozemku, přípustné barvy a materiály fasád a plotů nebo vzdálenost rodinných domů od společných hranic pozemků. „Už při koupi pozemku budou majitelé ta pravidla pro výstavbu znát. Nejde nám o to někoho omezovat, ale nastavit mantinely pro fantazii stavebníků tak, aby vznikla krásná rezidenční lokalita, ve které se bude dobře žít a bude vypadat kultivovaně i za 30 let," upřesnil starosta města Alexandros Kaminaras. Autorka návrhu, Ing. arch. Eva Uchytilová, dílo předá do zahájení prodeje pozemků. Výsledkem tak bude přehledná prezentace kultury zástavby budoucí lokality Hliniště III.

Zuzana Najtová