Poplatky můžete uhradit i online

13. 1. 2023

jjTaké vás nebaví chodit na radnici platit poplatek za popelnice a vyzvedávat si nálepku pro daný rok? Od teď už nemusíte. Městský úřad Velké Meziříčí přináší pohodlnější řešení.

Uhradit poplatek za svoz komunálního odpadu můžete online prostřednictvím Portálu občana. Pokud požadujete vylepení známky na popelnici, je tu možnost informovat písemně správce poplatku e-mailem ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ), aby zajistil vylepení známky a v den svozu odpadu postavíte popelnici před dům. Pracovník technických služeb se na základě pokynu správce poplatku postará o vylepení známky na vaši přichystanou popelnici.

Pokud nepoužíváte Portál občana a nemáte zájem bránu k elektronickým službám využívat, pak můžete napsat správci poplatku své údaje s žádostí o přidělení unikátního variabilního symbolu, s jehož použitím poplatek zaplatíte online. I při této formě úhrady můžete využít vylepení známky na popelnici technickými službami, opět je však nutné písemně informovat správce poplatku e-mailem ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Online úhradu můžete provést za všechny členy rodiny.

Od října letošního roku se přidal do možností elektronických úhrad i poplatek ze psů. Postup je totožný. V případě nejasností u poplatku ze psů se můžete obrátit na paní Jitku Souhradovou, u poplatku za komunální odpad na paní Pavlu Šabatovou. I nadále můžete hradit místní poplatky na pokladně městského úřadu, a to v hotovosti, nebo bezhotovostně kartou.

Dětí do 3 let a seniorů od 70 let se poplatek za svoz odpadu netýká.

Zuzana Najtová

1 Plakat_noviny_svoz_eco_final_oprava_Pavla_copy_copy_copy

Nahoru