Tajemník provedl 3. A po úřadě

3. 11. 2022

P1720543Kolik členů je v radě města či z kolika budov se radnice skládá. To a mnohem více se dozvěděli žáci 3. A ze Základní školy Sokolovská.

V úterý 1. listopadu v 9 hodin se otevřely dveře radnice a do její haly vstoupilo dohromady 23 dětí. Tam je již očekával tajemník velkomeziříčského úřadu Marek Švaříček. Společně se podívali do obřadní síně, kde se žáci dozvěděli o oddávání párů a vítání občánků.

Poté je přivítal pan místostarosta Martin Kaman, který pokračoval ukázkou kanceláře pana starosty a samozřejmě i tou svou. Děti byly velmi zvídavé a dozvěděly se tak spoustu nových věcí. Exkurzi žáci zakončili návštěvou zasedací místnosti.

Každý dostal na památku maličkost, kterou mu předala pracovnice informačního centra.

Tina Kárníková