Město získalo dotaci na adaptační skupinu

16. 8. 2022

Adaptační skupina_pro_ukrajinské_děti_v_Dóze_foto._Lucie_MálkováOd začátku března řešilo vedení města společně s odborem školství a příspěvkovou organizací DÓZA umisťování ukrajinských dětí školního a předškolního věku v zařízeních zřizovaných městem. V reakci na příliv migrantů zřídilo středisko volného času adaptační skupinu. Znamenalo to zajistit příslušný personál a zvládnout fungování skupiny organizačně i materiálně.

Pro město, jakožto zřizovatele Dózy, to znamenalo následné uvolnění nemalé finanční částky. Naštěstí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky vypsalo dotační titul, který umožnil čerpat finanční prostředky na činnost takovýchto adaptačních skupin. Vedení města následně s ředitelkou Dózy projednalo organizační zajištění a pracovnice investorského oddělení Zuzana Villertová v krátkém čase administrativně zpracovala potřebnou agendu. Požadavek města na poskytnutí dotace ministerstvo akceptovalo a v těchto dnech jsou finanční prostředky ve výši 870 000 korun na účtu města, potažmo Dózy. „Všem, kteří se o chod adaptační skupiny a získání dotací starali, patří poděkování," vyjádřil vděk místostarosta města František Smažil.

Zuzana Najtová