Kemp vítězů pomáhá šířit sport mezi dětmi v Meziříčí

4. 8. 2022

P1640076Sportovní základy se dají získat různými způsoby, jednu intenzivnější formu tréninku nabízí Kemp vítězů. První ročník týdenního příměstského sportovního kempu se právě odehrává na umělce ve Velkém Meziříčí. Organizátoři a trenéři, mezi nimiž nechybí také známí olympionici, si kladou za cíl vybudovat v dětech lásku ke sportu bez ohledu na to, zda se mu budou v životě věnovat profesionálně či nikoliv. Na trénování bezmála čtyřiceti velkomeziříčských účastníků se podílí Denisa Helceletová (rozená Rosolová), která je mistryní Evropy v běhu na 400 metrů.

Rada města, která podpořila konání sportovního kempu v Meziříčí bezplatným zapůjčením stadionu s umělým povrchem a tělocvičny, zavítala v polovině týdne, a tedy i v polovině kempu, mezi děti a trenéry. Děti rozdělené do dvou skupin zrovna zábavnou formou trénovaly přesnost, týmovost a rychlost. Závěr kempu bude patřit závodu účastníků hravou formou.

Zájem o sportovní letní tábor napovídá, že by se kemp mohl v Meziříčí uskutečnit i v dalších letech.

Zuzana Najtová