Meziříčí získalo zubaře

22. 6. 2022

doctor-563429 1920Město schválilo výhodnější prodej pozemku doktorce zubního lékařství a za to nastavilo podmínky, které zajistí nejméně desetileté poskytování stomatologické péče ve Velkém Meziříčí.

Pozemek v ulici Arch. Neumana o výměře 1 083 metrů čtverečních pořídí zubní lékařka za cenu 403 000 korun. Za zvýhodněnou cenu však podepíše městem nastavené podmínky, které zajistí, že po dobu minimálně deseti let bude provozovat zubní ordinaci pro stovky lidí. „Se zajištěním stomatologické péče bojují všechna města nejen v okolí. Když se nám naskytla příležitost jednat s doktorkou zubního lékařství o jejím přesunu do Meziříčí, neváhali jsme a hledali jsme způsoby, které by takovou službu zabezpečily na spoustu let. Kupní smlouvou s předem nastavenými podmínkami jsme takové dohody docílili. Považuji to za velký úspěch, který v budoucnu garantuje lidem zlepšení situace," řekl starosta města Alexandros Kaminaras.

Na čistě rezidenční lokalitu Hliniště se tak dostává nová občanská vybavenost.

Zuzana Najtová