Otevíráme volnočasovou plochu na Hliništích. Přijďte se podívat

2. 6. 2022

P1300561Poslední kousek mobiliáře, kterým je fascinující stromová lavička, je na svém místě, a tak nic nebrání slavnostnímu otevření nové volnočasové plochy na Hliništích. K tomu dojde v pátek 3. června od 16 hodin za přítomnosti vedení města, zahradní architektky, ředitele Sportoviště VM a iniciátora celé akce a zároveň místního obyvatele Josefa Matějíčka. Těšit se můžete na grilované maso, nápoje i něco sladkého na zub. O zábavu pro děti se postará Dóza – středisko volného času. Přijďte si zasoutěžit, prohodit pár slov se sousedy nebo zkouknout, jak může vypadat ukázková spolupráce města, zhotovitele a místních obyvatel.

Podle návrhu zahradní architektky Martiny Drápelové si na travnatém hřišti přijdou na své milovníci volejbalu, házené i malé kopané. Opodál se nachází dřevěné paluby pro cvičení jógy a pilates a v těsné blízkosti je ohniště s lavičkami pro klidné posezení. U této příležitosti se můžete podívat také na první z mnoha zástěn kontejnerového stání, která v severní části parčíku zapadá mezi ostatní mobiliář města. Zástěny pro kontejnery vychází z Manuálu mobiliáře pro Velké Meziříčí, který zpracovaly architektky z oddělení investorské činnosti. Město má v plánu postupně sjednotit vybavení venkovních prostor, jako jsou lavičky, odpadkové koše, již zmíněné zástěny, stojany, květináče a další.

Zuzana Najtová

1. Plakát_Hliniště_final