Rozhlédněte se z věže kostela

27. 5. 2022

IMG 20190601_135310Už jste viděli výstavu, která představuje historii samotné věže kostela i zajímavosti z okolí? V loňském roce měla svoji premiéru. Během výstupu na věž, kdy musíte zdolat 153 schodů, oceníte zastávku v každém patře, kde se výstava rozprostírá. Na ochozu vám bude odměnou výhled na město a jeho dominanty.

Věž je otevřená od středy 1. června do neděle 11. září 2022. Otevírací doba je od pondělí do soboty od 9:00 do 18:00 hodin, v neděli od 12:00 do 18:00 hodin. Kdo ví, třeba při návštěvě kostelní věže zjistíte nové informace nebo objevíte nový pohled na město.

V rámci mezinárodní kampaně Světový den bez tabáku připravilo Zdravé město Velké Meziříčí akci spojenou s protikuřáckou tematikou, která se nazývá „Vzhůru za čistým vzduchem". Od pátku 3. června do neděle 5. června 2022 zvou koordinátoři ze Zdravého města na věž kostela sv. Mikuláše. V uvedené dny je pro návštěvníky vstup na věž zdarma. Cílem akce je upozornit na rizika spojená s užíváním tabáku, na jeho škodlivost i důsledky. Přijďte vystoupat na ochoz věže kostela sv. Mikuláše a podpořit zdravý život bez kouření.

Zuzana Najtová

ZM vzhuru_za_cistym_vzduchem_plakat_A3_copy