Zásady pro investory vylepší vztahy města s developery

27. 4. 2022

house-gd7b648999 1920Velké Meziříčí dlouhodobě pracuje na zlepšování kvality městského prostředí a snaží se motivovat k trvale udržitelnému a koncepčnímu rozvoji města. S těmito snahami bezprostředně souvisí vytvoření předpokladů pro kvalitní výstavbu, které nově zajistí Zásady pro spolupráci s investory v otázce developerské výstavby.

Tyto zásady zabezpečí nastavení jednotných, nediskriminačních a transparentních podmínek sloužících pro jednání mezi Velkým Meziříčím a investory, kteří hodlají na pozemku města realizovat svůj investiční záměr. Současně zajistí oběma stranám koordinovaný postup přípravy podkladů tak, aby se potenciální nesoulady včasně odstranily ještě v předprojektové fázi a příprava investičních záměrů tak proběhla co možná nejsnadněji a bez zbytečných průtahů. Je vhodné, aby investoři vstupovali do jednání s městem v co možná nejrannější předprojektové fázi záměru.

Lucie Málková