Sešlo se 12 návrhů do participativního rozpočtu

17. 3. 2022

P1460226Za měsíc sběru návrhů jich do participativního rozpočtu přišlo dvanáct. „Děkujeme za váš zájem, nápady a za váš čas strávený nad přípravou podnětných návrhů," uvedl s vděkem starosta města Alexandros Kaminaras. Do konce března budou pracovníci oddělení investorské činnosti posuzovat návrhy, které lze v rámci vyčleněných financí a majetkoprávních vztahů realizovat. V dubnu pak bude veřejnost vybírat vítězný nápad, který se do konce roku zrealizuje.

Hlasování bude možné elektronicky prostřednictvím aplikace Hlášenírozhlasu.cz nebo fyzicky vhozením hlasovacího lístku do schránky v hale radnice. Hlasovací lístek bude k dispozici u sběrného boxu i v tištěném dubnovém Velkomeziříčsku. „Tato iniciativa zažívá v našem městě svoji premiéru a mě těší, že mezi doručenými návrhy jsou opravdu zajímavé podněty. Věřím, že se do konce letošního roku podaří společně vylepšit část veřejného prostoru," uzavřel místostarosta František Smažil.

Zuzana Najtová