Loňský přebytek hospodaření pokryje několik připravených investičních záměrů

9. 3. 2022

money-g99cb08242 1920Zastupitelstvo města schválilo rozdělení přebytku hospodaření z uplynulého roku. Volné finanční zdroje městu poslouží například na financování projektu náměstí, zbudování parkourového a workoutového hřiště s malým pumptrackem nebo na opravu chodníků v ulici Gen. Jaroše.

Více než 22 milionů korun z přebytku loňského roku se rozdělí mezi významné investiční akce, které schválili zastupitelé na březnovém zasedání. Řadí se mezi ně projektová příprava náměstí, oprava komunikací a veřejného osvětlení, oprava chodníků v ulici Gen. Jaroše a parkourové a workoutové hřiště včetně malého pumptracku mezi základními školami Školní a Oslavická. Dále došlo ke schválení investic směřujících ke školkám a školám. Finance poslouží pro Mateřskou školu Sokolovská na revitalizaci přírodní zahrady, Mateřskou školu Sportovní na opravu přípravných kuchyněk a Mateřskou školu Mírová na náhradní výsadbu z ulice Pionýrská. Inovace se dočkají také školní jídelny. V jídelně Základní školy Oslavická dojde k opravě a izolaci podlahy v kuchyni, ve školní jídelně v ulici Poštovní přibude nová myčka na nádobí.

Lucie Málková