Přípravy na páteční vernisáž jsou v plném proudu

9. 2. 2022

P1450176Ve Svitu stojí lešení, na kterém se právě instaluje 34 velkoformátových plachet s návrhy studentů Fakulty architektury Vysokého učení technického, jež pojímají území od Palouků až po Svit. Otázkou, jak by mohlo v Meziříčí vypadat nábřeží, se studenti zabývali v rámci semestrální práce. Několikaměsíční projekt vyvrcholí v pátek 11. února v Jupiter clubu na vernisáži výstavy, kde budou samotní autoři návrhů prezentovat své nápady.

S budoucími architekty dorazí vedoucí prestižního ateliéru zmíněné vysoké školy, kteří o atraktivním území promluví z odborného hlediska. Doprovodný program zpestří video o městě z dronu i hudební doprovod v podání písničkářky Lucie Krpálové známé jako Prune. Je na co se těšit, tak dorazte v páteční podvečer zhodnotit, jak se studenti se zadáním popasovali a co všechno by mohla plocha u řeky nabídnout.

Zuzana Najtová