Stánky z náměstí snad nezmizely na dlouho

7. 1. 2022

P1420768Pozitivní ohlasy na adventní náměstí nás těší, ale slibujeme, že neusneme na vavřínech. Kluziště se z náměstí přesunulo do Hrbova a kam půjde dál, zaleží jen na zájmu obyvatel. Stánky se z centra města sice odvezly, ale jsou připravené na další trhy. Kdo ví, třeba se na náměstí vrátí o Velikonocích, v období festivalů nebo na nějaké netradiční trhy. Jedno je jisté, na náměstí letos nestály naposledy.

„Za adventním náměstím stála spousta práce, a tak nás těší, že většina reakcí lidí byla pozitivních. Děkuji všem, kteří se na přípravě podíleli a děkuji také trhovcům, kteří projevili zájem a dokázali operativně reagovat na měnící se opatření," uvedl ředitel Jupiter clubu Milan Dufek. Akci Adventní náměstí zahájilo rozsvícení vánoční výzdoby 26. listopadu a ukončil odvoz stánků na Tři krále. Vánoční strom zdobila nová ohromující výzdoba, která se bude po dobu tří let nejen barevně obměňovat. „Náměstí se stalo na nějakou dobu velmi navštěvovaným místem, kluziště se především s blížícími se Vánocemi těšilo velkému zájmu dětí s rodiči. V novém roce bude využívané v místní části Hrbov-Svařenov. Není samozřejmě vyloučené, že se v průběhu roku umístí na další místo do Meziříčí. Budeme jednat o různých možnostech a pravidelně o nich budeme informovat prostřednictvím Velkomeziříčska," shrnul ředitel příspěvkové organizace Sportoviště VM Michal Hořínek.

P1430382Pokud epidemická situace dovolí, připraví město pro své obyvatele další akce, u nichž dojde k využití designových stánků. „Cílem bylo oživit centrum města, a to se povedlo. V této snaze budeme pokračovat, proto už teď střádáme plány na jarní trhy. Bylo zajímavé si všimnout, že někteří lidé diskutovali o tom, že naše stánky vypadají jinak oproti těm, které jsou často při vánočních trzích používané. To má svůj důvod, který se pokusím vysvětlit. Zkuste si jenom představit takovou tu klasickou „perníkovou chaloupku", která bývá během Vánoc často k vidění na náměstích řady měst, jak by asi vypadala například na letnímu food festivalu. Každý musí uznat, že je to představa při nejmenším zvláštní. Proto jsou naše meziříčské stánky navrženy tak, aby vypadaly dobře jak na vánočním, tak jakémkoliv jiném sezónním trhu v průběhu roku. Na pozadí těch stánků jsou navíc vždycky vidět historické domy náměstí, kterým stánky s minimalistickým designem vizuálně nekonkurují. Jsem velmi rád, že se při první příležitosti osvědčily, a to přes to, že jsme je od začátku nemohli vzhledem ke krizovým opatřením plně využívat," navnadil na budoucí plány starosta Alexandros Kaminaras.

Zuzana Najtová

Nahoru