Město finančně podpoří moravské obce postižené tornádem

15. 9. 2021

dobrovolnýVelké Meziříčí rozhodlo o finanční pomoci, která poputuje k lidem postiženým živelnou katastrofou na jižní Moravě. Částka 375 000 korun se rovným dílem rozdělí mezi obce Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky a hodonínskou městskou část Pánov.

Neblahé události z 24. června letošního roku, kdy část oblasti jižní Moravy na pomezí Břeclavska a Hodonínska zasáhla živelná pohroma v podobě extrémní bouře s krupobitím a tornádem, zvedla v celé zemi ohromující vlnu sounáležitosti. Také vedení města Velké Meziříčí se rozhodlo dotčené obce finančně podpořit. Po dlouhé diskusi se na základě vznesených protinávrhů od zastupitelů Jiřiny Jurdové a Petra Veličky změnila původně zamýšlená částka pro 4 obce z 200 000 korun na 375 000 pro 5 obcí, kdy se do seznamu příjemcůnavíc zahrnula  hodonínská městská část Pánov. Každou zmíněnou obec tak město podpoří částkou 75 000 korun. Peníze poslouží na opravy zničeného majetku, zejména rodinných domů, veřejných staveb, zeleně i technické infrastruktury.

Lucie Málková