Registrace k očkování v Meziříčí se spustí 19. dubna

15. 4. 2021

3Městu se podařilo vyjednat spolupráci s Fakultní nemocnicí Brno, která bude provozovat očkovací místo ve Velkém Meziříčí. V současnosti nevyužívané prostory Jupiter clubu ožijí pro dobrou věc. Registrovat se k očkování v kulturním centru bude možné od pondělí 19. dubna přes oficiální registrační systém ministerstva zdravotnictví. V květnu by se při předpokládaném objemu 800 vakcín dodaných Krajem Vysočina mohlo v Meziříčí očkovat dva dny, a to 400 vakcín v jeden den v první půli měsíce a dalších 400 vakcín druhý den v závěru května.

„Již před měsícem jsme při videokonferenci se zástupci Kraje Vysočina dostali informaci, že do poloviny dubna bude k dispozici dostatek vakcín i pro Velké Meziříčí, a tudíž můžeme k polovině dubna uvažovat o zahájení provozu očkovacího místa. Nyní je vše připravené a první dodávku 200 kusů vakcín máme přislíbenou ve středu 28. dubna," uvedl starosta města Alexandros Kaminaras a dodal, že by vakcíny měly v květnu přicházet pravidelně ve stejném počtu dvou set kusů každý týden.

FN Brno garantuje aplikaci velkého množství vakcín během krátkého časového úseku, což zajistí výrazně rychlejší proočkovanost obyvatel Velkého Meziříčí a přilehlého okolí. Vše je ovšem závislé na dodávkách vakcín z Kraje Vysočina. Tým lékařů a ostatní personál potřebný k zajištění očkovacího místa udává schopnost naočkovat minimálně 400 lidí za den. To znamená, že květnové dodávky vakcín budou lékaři schopni aplikovat během dvou dnů. Pro registrované zájemce by se měl Jupiter club otevřít začátkem května. Brzy vám sdělíme konkrétnější informace, protože termíny i události týkající se očkování se neustále vyvíjí.

Zuzana Najtová

 

Nahoru