Město se posouvá blíž k rekonstrukci zimního stadionu

9. 2. 2021

P1280301Na svém mimořádném zasedání 9. února schválili zastupitelé odkoupení restaurace u zimního stadionu za kupní cenu ve výši 6 500 000 korun. Zároveň zastupitelé schválili realizaci akce s názvem Rekonstrukce zimního stadionu, jejíž náklady jsou vyčíslené na 82 535 021 korun.

Stadion se bude rekonstruovat v daném rozsahu, pokud Národní sportovní agentura jako poskytovatel městu přidělí dotaci. Velké Meziříčí zažádalo o maximální možnou částku ve výši 50 milionů korun. „Víme, že by budova zimního stadionu v blízké budoucnosti vyžadovala investici, která se svojí výší podobá žádané dotaci, proto jsme se rozhodli do toho jít," uvedl starosta města Alexandros Kaminaras. Rekonstrukce se dotkne ledové plochy, šaten, strojovny i zázemí.

Zuzana Najtová