Zastupitele čeká schválení rozpočtu s důležitými investicemi

4. 12. 2020

money-2180330 1920Oprava mostu v Třebíčské ulici a opěrné zdi na Bezděkově, pořízení nového parkovacího systému, výstavba hřiště na Hliništích, dokončení rekonstrukce obřadní síně na Karlově, vypracování územní studie Svitu nebo rozšíření naučných stezek. To jsou některé důležité investiční akce, které obsahuje rozpočet Velkého Meziříčí na příští rok. Jeho schválení bude nejdůležitějším bodem zasedání zastupitelstva 15. prosince.

Velkomeziříčští zastupitelé budou před Vánocemi schvalovat vyrovnaný rozpočet na rok 2021 ve výši téměř 288 milionů korun. Rozpočet je navržen realisticky a počítá i s rezervou. Jako každoročně zahrnuje grantové programy na podporu sportu, kultury, sociální oblasti a Zdravého města.

Kromě výše zmíněných investic plánuje město v příštím roce také zrekonstruovat kuchyni a hospodářskou část školky v Mostištích a také vyprojektovat rozšíření školky o jedno oddělení, zateplit budovu městské knihovny a opravit střechu bývalé sýpky za Dózou.

Michaela Hudková, tisková mluvčí