Probíhá kolaudace nadjezdu na Fajtův kopec

3. 9. 2020

nadjezdNový nadjezd nad dálnicí D1 na Fajtův kopec slouží lidem od 25. října 2019, a to díky uvedení do předčasného užívání. V nejbližších dnech dojde k vydání kolaudačního souhlasu a most tak bude opět majetkem města Velké Meziříčí. Závěrečné kontrolní prohlídky, která proběhla 2. září, se zúčastnil místostarosta Ing. František Smažil, Ing. Jiří Pospíchal, vedoucí dopravního odboru, Ing. Martin Kašpar za majetkový odbor města a zástupci z Metrostavu a Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Nadjezd Metrostav zboural při úplné uzavírce dálnice v noci ze 4. na 5. května 2019. Stavba nového mostu trvala pouhých 173 dní. Když se stavěl nový nadjezd na Fajtův kopec, vedla objízdná trasa přes Lhotky. Cesta mezi Lhotkami a Fajtovým kopcem byla plná výtluků, a tak se Metrostav rozhodl pro opravu. V květnu 2020 najela technika na zmiňovanou silnici a začala práce na zlepšení nejen povrchu komunikace. V současnosti je cesta na Lhotky opravená už od dálničního nadjezdu, kde zhotovitel opravu dokončil před nedávnem.

Zuzana Najtová

nadjezd 2