Turistické a informační centrum se zapojilo do sbírky školních potřeb pro děti v nouzi

14. 7. 2020

education-4796952 1920Oblastní charita Žďár nad Sázavou přichází po roce s novým nápadem na prázdninovou sbírku, která vyšla z akutních potřeb jejich klientů. Po loňském úspěchu Batůžkového projektu se pracovníci Charity rozhodli oslovit veřejnost tentokrát s novou kampaní, a to se Sbírkou školních potřeb. Ty aktuálně velmi pomohou rodinám v tíživé situaci z okresu Žďár nad Sázavou.

„Jedná se o rodiny, se kterými spolupracuje naše Sociálně aktivizační služba. Jejich příjmy často nestačí na pokrytí základních životních potřeb a náklady spojené se školní docházkou dětí jsou pro ně příliš vysoké. Pomoc se zajištěním školních potřeb uleví jejich napjatým rozpočtům a děti se budu moci vrátit do školních lavic se vším, co potřebují," sdělila Jana Kincová Křížková, koordinátorka Charitní záchranné sítě, která se Sociálně aktivizační službou úzce spolupracuje. Stejně tak tato materiální sbírka pomůže i dětem, které navštěvují nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Ponorka ve Žďáře nad Sázavou, Nadosah v Bystřici nad Pernštejnem a Wellmez ve Velkém Meziříčí. Všechny jmenované služby poskytuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou.

Kam budou moci dárci školní pomůcky přinést? Od 20. července do 14. září 2020 bude moci veřejnost darovat školní potřeby do Turistického a informačního centra Velké Meziříčí dle aktuální provozní doby. Rovněž bude sbírka probíhat i v pobočce centra Kopretina ve Velkém Meziříčí.

Co všechno dětem pomůže?

Školní batohy (aktovky), penály, sešity, obaly, pera, tužky, pastelky, vodovky, tempery, fixy, voskovky, pravítka, kružítka, desky na sešity, barevné papíry, výkresy apod.

Dárci, kteří by se do sbírky rádi zapojili a nemohou např. z logistických důvodů, mohou přispět i formou finančního daru, a to v rámci projektu s názvem Darujme dětem kousek bezstarostného dětství na https://www.darujme.cz/projekt/1203282.

„Všem dárcům velmi děkujeme. Právě v těchto chvílích platí více než kdy jindy, že žádná pomoc není malá. Velice si vážíme každého, komu není osud druhých lhostejný," vzkázala veřejnosti Radka Čaníková, která je za Sbírku školních potřeb v Oblastní charitě Žďár nad Sázavou zodpovědná.

Mgr. Radka Čaníková, Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Sbírka školních potřeb BAR

 

Nahoru