Naučné stezky v Balinském a Nesměřském údolí čeká obnova

8. 7. 2020

LP Balinské_údolí_6Celkem 45 kilometrů naučných stezek s 36 naučnými tabulemi slouží turistům a místním sportovcům necelých 8 let. Díky stotisícové krajské dotaci nechá město obnovit značení stezek a zároveň opravit stávající informační panely. Okolí stanovišť čeká úklid.

Oblíbené naučné stezky Balinským a Nesměřským údolím hojně využívá veřejnost již od roku 2012. Patří mezi vyhledávané cíle výletů nejenom turistů, kteří zavítají do našeho města během letní sezóny, ale také mnoha místních. Ti si v okolí řek Balinky a Oslavy užívají rozmanitých přírodních zákoutí, jen pár kilometrů od rušného centra města. Během léta město plánuje stezky zkvalitnit a rozšířit obrazové tabule s interaktivními prvky. Údržbou projde současných třicet šest infopanelů, které si vlivem povětrnostních podmínek, někdy i turistů, zaslouží po letech základní údržbu.

„Na některých panelech je třeba nechat vyměnit stříšky, opravit interaktivní prvky, většinu tabulí necháme očistit a natřít. Jedná se o běžné menší opravy, které město vyjdou přibližně na 60 tisíc korun," vysvětluje Pavel Stupka, vedoucí odboru školství, a dodává, že tato údržba by proběhla bez ohledu na krajské dotace. A právě díky schválené dotaci z Kraje Vysočina město nechá také obnovit a rozšířit turistické značení obou stezek, rozšířit naučnou stezku Nesměřským údolím o čtyři nové panely a aktualizovat i graficky sjednotit texty na panelech. Náklady na uskutečnění této akce se pohybují okolo 280 tisíc korun, v čehož 35 % pokryjí krajské dotace. Hotovo by mělo být nejpozději do konce září.

Michaela Hudková, tisková mluvčí

Nahoru