Na Třebíčské je od 1. června obnoven provoz (aktualizováno)

1. 6. 2020

P1130192Necelý měsíc po zprůjezdnění silnice z Velkého Meziříčí do Třebíče, v dubnu loňského roku, zastupitelé rozhodli o vrácení silnice do stavu před vybudováním přeložky. V pondělí 1. června večer začalo sloužit takzvané „esíčko" jako obslužná komunikace k sídlům firem, v budoucnu samozřejmě jako příjezdová cesta k nové služebně Policie ČR.

Nově je silnice ze směru od centra města slepou ulicí, v opačném směru upozorňují řidiče na změnu betonová svodidla, která přepažují ulici.
Před vrchním napojením na původní zatáčku bude dodělán nový osvětlený přechod pro chodce a zároveň budou dokončeny chodníky a obnoveno dopravní značení. Kvůli zpožděné dodávce vodorovného značení proběhlo avizované spuštění provozu v Třebíčské ulici v pondělí 1. června po 20. hodině, krátce nato bylo spuštěno také osvětlení přechodu pro chodce. 

Do budoucna však tuto ulici nemine další dlouhodobější uzavírka z důvodu opravy železničního mostu. „Nyní se schyluje k podpisu projektové dokumentace pro provedení stavby. Veškeré dokumenty, včetně zajištění zhotovitele stavby, bychom mohli mít hotové v první polovině příštího roku," doplnil na tiskové konferenci Alexandros Kaminaras, starosta města.

Michaela Hudková, tisková mluvčí

 

Nahoru