Zápis do 1. tříd základních škol proběhne bez dětí

31. 3. 2020

kids-2835430 1920Oznamujeme rodičům, že zápis dětí do 1. tříd pro školní rok 2020/2021 se bude v základních školách ve městě, v Mostištích a ve Lhotkách konat bez přítomnosti dětí ve škole. Školy budou přijímat žádosti od 1. 4. 2020 do 17. 4. 2020.

 

 

Dokumenty lze do školy doručit těmito způsoby:

  • Do datové schránky školy
  • E -mailem s uznaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý e -mail s naskenovanou žádostí)
  • Poštou
  • Vhozením do poštovní schránky na budově školy

Rodiče jsou povinni přihlásit své dítě k povinné školní docházce. Žádost o přijetí, či o odklad musí podat zákonní zástupci dětí narozených od 1. 9. 2013 do 31. 8. 2014, popřípadě těch dětí, které měly odloženou povinnou školní docházku k 1. 9. 2019. Pokud uvažujete pro své dítě o odkladu školní docházky, je třeba k žádosti o odklad doložit doporučení školského poradenského zařízení a doporučení pediatra nebo odborného lékaře. V případě, že tato doporučení nebudete mít, podáte pouze žádost o odklad a doporučení doložíte později.

Základní škola Velké Meziříčí, Sokolovská 470/13:
Žádosti o přijetí k povinné školní docházce a dotazník lze vyplnit elektronicky v systému „Zápisy Online" na webových stránkách školy www.zssokolovska.cz v sekci Aktuality, nebo si potřebné dokumenty rodiče mohou vyzvednout na sekretariátu školy, vždy v pondělí a ve středu v čase 8:00 – 12:00 hodin.

Spádový obvod školy je tvořen ulicemi: Boční, Fortna, Hřbitovní, K Haltýři, K. Pánka, Komenského, Kostelní, Mlýnská, Moráňská, Nad Gymnáziem, Náměstí, Novosady, Poříčí, Poštovní, Radnická, Rozkoš, Sokolovská, U Bašty, U Vody a V Podloubí a dále místní částí Hrbov, Svařenov a obcí Uhřínov.

Základní škola Velké Meziříčí, Oslavická 1800/20:
Žádosti o přijetí k povinné školní docházce a dotazník lze stáhnout na webových stránkách školy
www.zs -oslavickavm.cz v odkazu Aktuality – Zápis do 1. tříd, http://www.zs -oslavickavm.cz/zapis -do-1-trid/ nebo si potřebné dokumenty rodiče mohou vyzvednout ve vestibulu školy, vždy v pondělí a ve středu v čase 8:00 – 12:00 hodin.

Spádový obvod školy je tvořen ulicemi: Bezručova, Čechova, Čermákova, Demlova, Družstevní, Dubová, Em. Zachardové, Habrová, Jedlová, Jižní, K Novému nádraží, Kolmá, Krškova, Malá Stránka, Markova, Mírová, Nad Kunšovcem, Nad Sv. Josefem, Nad Plovárnou, Nad Tratí, Nádražní, Na Vyhlídce, Na Výsluní, Oslavická, Ostrůvek, Pionýrská, Pod Strání, Školní, Třebíčská, V Jirchářích, Ve Vilách, Zahradní, Zelený kout a Zd. Vorlové.

Základní škola Velké Meziříčí, Školní 2055:
Žádosti o přijetí k povinné školní docházce a dotazník lze stáhnout na webových stránkách školy www.3zsvm.cz v odkazu Naše škola -Zápisy do 1. třídy (www.3zsvm.cz/zapis -do-1tridy) nebo si potřebné dokumenty rodiče mohou vyzvednou ve vestibulu školy, vždy v pondělí a ve středu v čase 8:00 – 12:00 hodin.

Spádový obvod školy je tvořen ulicemi: Arch. Neumana, Bezděkov, Františkov, Fr. Stránecké, gen. Jaroše, Hliniště, Hornoměstská, Jana Zahradníčka, Jestřábec, Jihlavská, Karlov, K Buči, Ke Třem křížům, K Novému světu, K Rakůvkám, Krátká, Křenice -samota, Křižní, Lesní, Lipnice, Loupežník -samota, Luční, Nábřeží, Nad Lalůvkou, Nad Pilou, Nad Sýpkami, Na Pískách, Na Spravedlosti, Nesměř -samota, Nová, Nová Říše, Obůrka, Podhradí, Pod Hradbami, Pod Kaštany, Pod Lesem, Pod Sýpkami, Polní, Průmyslová, Příční, Příkopy, Skřivanova, Slepá, Sluneční, Smrková, Sportovní, Strmá, Střední, Tichá, U Cihelny, U Elektrárny, U Světlé, U Statku, U Tržiště, U Zlatého křížku, Uhřínovská, V Potokách, Vrchovecká, Za Horou, Zámecká, Zámecké schody, Záviškova a Zelená.

Základní škola a mateřská škola Velké Meziříčí, Mostiště 50:
Škola bude svým dětem ze spádového obvodu zasílat poštou žádost o přijetí k povinné školní docházce a dotazník, případně je možné si dokumenty stáhnout na webových stránkách školy www.zsmostiste.cz.

Spádový obvod školy je tvořen místní částí Mostiště, Olší nad Oslavou a obcí Martinice pro žáky 1. až 5. ročníku.

Základní škola a mateřská škola Velké Meziříčí, Lhotky:
Škola svým dětem ze spádového obvodu zaslala mailem žádost o přijetí k povinné školní docházce a dotazník. Spádový obvod školy je tvořen místní částí Lhotky, Kúsky a Dolní Radslavice pro žáky 1. až 5. ročníku.

Ing. Pavel Stupka, vedoucí odboru školství a kultury

Nahoru