Informační centrum nabízí nové jízdní řády

16. 12. 2019

vlak novyNové jízdní řády přináší od 15. prosince 2019 řadu změn.

S nedělní změnou zanikla například každodenní přímá autobusová linka z Velkého Meziříčí do Prahy, kterou provozovala společnost Krodos a.s. Nový jízdní řád začal platit také na železnici. Na jednotný tarif v rámci krajského integrovaného systému Veřejná doprava Vysočiny (VDV) si však cestující musí počkat do března příštího kalendářního roku.

Aktuální železniční jízdní řád vlaků naleznete ke stažení níže:
250 (Praha –) Havlíčkův Brod – Tišnov (– Brno)
256 Žďár nad Sázavou – Nové Město na Moravě – Tišnov
257 Křižanov – Studenec

Rovněž došlo k úpravě sítí pokladen na vlakových nádražích. Prodej jízdních dokladů je možný on-line a nově ve větší míře i u vlakového personálu. Uzavření pokladních přepážek na železničních stanicích na Vysočině proběhlo v Křižanově, Dobroníně, Humpolci, Okříškách, Pelhřimově a Přibyslavi.

Jízdní řády městské hromadné dopravy ve Velkém Meziříčí zůstaly beze změn.

Informace o veškerých autobusových a vlakových spojích naleznete v Turistickém a informačním centru VM v budově přízemí radnice. Zde jsou ke koupi přehledné jízdní řády všech spojů platných od 15. prosince 2019.

Michaela Hudková, tisková mluvčí