Přijďte si připomenout události, které byly plné společenských i politických změn

12. 11. 2019

Plakat 17.11.__obr_Město Velké Meziříčí vás srdečně zve 17. listopadu 2019 od 18.30 hodin do kina Jupiter clubu na vzpomínkový večer s názvem Cesta ke svobodě.

V souvislosti s listopadovými událostmi z let 1939 a 1989 patří 17. listopad k nejvýznamnějším dnům moderních českých dějin, který si společně připomeneme ukázkami dobových dokumentů z těchto let. Samotný průběh sametové revoluce ve Velkém Meziříčí nám přiblíží dokumentární film Jiřího Michlíčka Diagnóza Svoboda. Závěr programu bude patřit besedě s pamětníky, na kterou přijali pozvání Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Vilém Lavický a Emanuel Míšek.

V rámci doprovodného programu zve město Velké Meziříčí v neděli 17. listopadu od 15 hodin všechny děti a jejich rodiče na muzikálovou pohádku Lotrando a Zubejda. Pohádka je přepsaná podle filmové předlohy Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře do divadelního scénáře, ve kterém zazní známé pohádkové písně. Představení je určeno pro děti od 3 do 12 let a vstup je na něj zdarma.

Michaela Hudková, tisková mluvčí