Partnerské Tisno uspořádalo vzdělávací konferenci

31. 10. 2019

tit copyVe dnech 18. – 20. října 2019 přijalo vedení města ve složení starosta Josef Komínek, místostarostka Jiřina Jurdová a radní Miroslav Jágrik pozvání na návštěvu našeho partnerského města Tisna v Chorvatsku.

V tomto období se v Tisnu konala mezinárodní konference „Bridges connecting libraries" věnující se knihovnictví a volnočasovým aktivitám s mládeží, které se zúčastnili zástupci 11 členských zemí. Za naše město, jako 12. přizvané, se zúčastnila Alena Vidláková za Dózu a Jitka Matějíčková za knihovnu, aby se podělily o své zkušenosti v těchto oborech. Součástí této konference byla i výstava Jiřího Michlíčka o jeho pouti do Santiaga de Compostela.

Vedení města na radnici přivítal místostarosta a radním města Tisna, kde probíhalo jednání o další spolupráci. Jednání se zúčastnili i zástupci místních sportovních klubů a informačních center z Tisna, Jezery a Betiny.

Jiřina Jurdová, místostarostka města