Hejtman Kraje Vysočina zahájil školní rok ve Velkém Meziříčí

3. 9. 2019

Školni foto_2.JPG_V pondělí 2. září odstartoval další školní rok, se kterým do lavic základních škol usedlo 127 prvňáčků. V tomto roce město Velké Meziříčí otevřelo šest 1. tříd, na každé základní škole dvě.

Úspěšný vstup do nové životní etapy přijel dětem do Mostišť a na ZŠ Komenského popřát hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek v doprovodu starosty města Josefa Komínka. Hejtman přivezl všem dětem ze tří navštívených tříd dárek v podobě knihy „Dobrodružství Fany a Beryho", kterou osobně každému prvňáčkovi předal.
Tento slavnostní den využil starosta města také k uvítání ředitele Základní školy Sokolovská Mgr. Karla Kaštana, kterému popřál mnoho zdaru v nové funkci.

Na Školní pozdravil děti a jejich rodiče vedoucí odboru školství Ing. Pavel Stupka v doprovodu ředitele školy Mgr. Blažka. Slavnostního zahájení na ZŠ Oslavická se zúčastnila místostarostka Ing. Jiřina Jurdová, která popřála dětem spoustu školních úspěchů a hlavně neopakovatelných zážitků. Čtyři prvňáčky ve Lhotkách přivítala ve škole také místostarostka společně s Ing. Stupkou.

Ve školním roce 2019/2020 usedlo do lavic prvních tříd základních škol ve Velkém Meziříčí dohromady 127 dětí, třicet osm na ZŠ Komenského, čtyřicet dva na ZŠ Oslavická a třicet šest na ZŠ Školní. V místních částech začaly nově školní povinnosti 11 prvňáčkům, sedmi v Mostištích a čtyřem ve Lhotkách.
Každý prvňáček obdržel od Kraje Vysočina jako dárek bezpečný kufřík a stavebnici ROTTO.

Michaela Hudková, tisková mluvčí