Sportovec města za rok 2018 – nominace

Pozvánka

Slavnostní vyhlášení 20. ročníku ankety o nejlepšího sportovce města proběhne 22. března 2019 v 18.00 hodin ve velkém sále Jupiter clubu.

Sportovci a sportovní týmy, které nominovala sportovní komise:

JEDNOTLIVCI – kategorie do 12ti let bez pořadí (ročník narození 2006 a mladší)

  • Jakub Doležal – atletika (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Marek Balej – alpské lyžování (Ski klub Velké Meziříčí)
  • Vendula Pospíšilová – házená (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Matěj Janák – volejbal (TJ Spartak Velké Meziříčí)
  • Ondřej Vala – fotbal (FC Velké Meziříčí)
  • Tereza Martincová – sportovní lezení (Lezu v Mezu)
  • Filip Šiljeg – basketbal (BK Velké Meziříčí)
  • Ondřej Valík – hokej (HHK Velké Meziříčí)

JEDNOTLIVCI – kategorie do 15ti let (ročník narození 2003-2005)

  • Petr Vokoun – atletika (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Petr Malec – handicap sport (HSC Velké Meziříčí)
  • Dana Harvey - skicross (Ski klub Velké Meziříčí)
  • Radek Navrátil – házená (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Matouš Špaček – volejbal (TJ Spartak Velké Meziříčí)
  • Josef Pacal – fotbal (FC Velké Meziříčí)
  • Adéla Bajerová – sportovní lezení (Lezu v Mezu)
  • Filip Sýkora – basketbal (BK Velké Meziříčí)
  • Jiří Dobrovolný – požární sport (SDH Lhotky sport)
  • Šimon Zdvihal – hokej (HHK Velké Meziříčí)

JEDNOTLIVCI – kategorie do 19ti let (ročník narození 1999-2002)

  • Mike Aminu Abu – atletika (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Sára Strnadová – snowboardcross (SKI KLUB Velké Meziříčí)
  • Markéta Pospíšilová – házená (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Jakub Němec – volejbal (TJ Spartak Velké Meziříčí)
  • Matěj Sysel – fotbal (FC Velké Meziříčí)
  • Michal Báňa – hokej (HHK Velké Meziříčí)

JEDNOTLIVCI – kategorie nad 19 let (ročník narození 1998 a starší)

  • Ladislav Urban – atletika (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Martin Maštera – stolní tenis (Stolní tenis Velké Meziříčí)
  • Vítězslav Večeřa – házená (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Marek Slavík – volejbal (TJ Spartak Velké Meziříčí)
  • Pavel Mezlík – fotbal (FC Velké Meziříčí)
  • Matěj Vrtal – basketbal (BK Velké Meziříčí)
  • Jiří Šťourač – hokej (HHK Velké Meziříčí)

DRUŽSTVA – kategorie do 12ti let bez pořadí (ročník narození 2006 a mladší)

  • Starší chlapci přípravka – atletika (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Minižáci – házená (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Starší přípravka ročník 2007 – fotbal (FC Velké Meziříčí)
  • Žactvo U12 – basketbal (BK Velké Meziříčí)
  • Mladší žáci – požární sport (SDH Velké Meziříčí)

DRUŽSTVA – kategorie do 15ti let (ročník narození 2003-2005)

  • Starší žákyně – atletika (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Družstvo „D" - stolní tenis (Stolní tenis Velké Meziříčí)
  • Žactvo – házená (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Starší žáci – volejbal (TJ Spartak Velké Meziříčí)
  • Starší žáci – fotbal (FC Velké Meziříčí)
  • Basketbalisté U15 – basketbal (BK Velké Meziříčí)

DRUŽSTVA – kategorie do 19ti let (ročník narození 199 -2002)

  • Starší dorostenky – házená (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Junioři – volejbal (TJ Spartak Velké Meziříčí)
  • Starší dorost – fotbal (FC Velké Meziříčí)
  • Starší dorost – hokej (HHK Velké Meziříčí)
  • Dorostenky – požární sport (SDH Velké Meziříčí)

DRUŽSTVA – kategorie nad 19 let (ročník narození 1998 a starší)

  • Muži II. liga – atletika (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Družstvo curlerů – handicap sport (HSC Velké Meziříčí)
  • Družstvo „A" - stolní tenis (Stolní tenis Velké Meziříčí)
  • Muži – házená (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Muži – volejbal (TJ Spartak Velké Meziříčí)
  • A tým – fotbal (FC Velké Meziříčí)
  • Muži „A" - hokej (HHK Velké Meziříčí)

NEJLEPŠÍ TRENÉR – bez pořadí

  • Jan Havliš – atletika (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Ilona Závišková – házená (TJ Sokol Velké)
  • Pavol Živčic – házená (TJ Sokol Velké)
  • Ondřej Žaba – volejbal (TJ Spartak Velké Meziříčí)
  • Robin Kašpar – mladší přípravka fotbal (FC Velké Meziříčí)
  • Ivo Dostál – hokej (HHK Velké Meziříčí)

Galerie odchovanců/trenérů

  • Martin Janíček – HC Robe Zubří
  • Ivana Salašová – DHK Zora Olomouc – MOL liga
  • Filip Svoboda – HC Robe Zubří
  • Vojtěch Drápela – SK KP Handball Brno
  • Filip Mička – TJ Sokol Žďár nad Sázavou
  • Vojtěch Svoboda – HC Robe Zubří
  • Štěpán Fiala – HC Robe Zubří
  • Martin Kryštof – Jihostroj České Budějovice
  • Marek Zmrhal – VK Karlovarsko
  • Patrik Indra – Dukla Liberec
  • Michal Hrazdira – Volejbal Brno
  • Daniel Římal – Volejbal Brno
  • Luboš Pospíchal – Volejbal Brno
  • Vít Jakubec – Volejbal Brno
  • Miroslav Bláha – VSC Zlín
  • Zdeněk Málek – VK Karlovarsko
  • Roman Starý – FC Vysočina Jihlava
  • Sebastian Zmrhal – FC Vysočina Jihlava
  • Adam Staněk – FC Zbrojovka Brno
  • Václav Dobrovolný – FC Vysočina Jihlava
  • Daniel Raus – FC Vysočina Jihlava
  • Štěpán Šimánek – FC Vysočina Jihlava
  • Hana Pavlasová – SK Slavia Praha
  • Marek Malata – FC Vysočina Jihlava
  • Mirek Malata – FC Vysočina Jihlava
  • Filip Vošmera – FC Vysočina Jihlava
  • Adam Jágrik – FC Vysočina Jihlava
  • Libor Smejkal mladší – FC Vysočina Jihlava
  • Ladislav Němec – FC Vysočina Jihlava
  • Zdeněk Veselý – Grassroots trenér OFS Žďár nad Sázavou
  • Roman Invald – FC Vysočina Jihlava
  • Theodor Gebre Selassie – Werder Brémy
  • Pavel Zacha – New Jersey Devils
  • Jan Brož – Dukla Jihlava
  • Roman Kadela – HC Moravské Budějovice
  • Petr Slabý – Kometa Brno
  • David Homola – Oceláři Třinec
  • Miroslav Juda – Dukla Jihlava
  • Martin Barák – Dukla Jihlava
  • Jaroslav Juda – Dukla Jihlava
  • Ondřej Broža – Dukla Jihlava

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ

  • Ing. Stanislav Tvarůžek – házená (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Miroslav Buchta – házená (TJ Sokol Velké Meziříčí)
  • Jiří Pálka – Ski klub Velké Meziříčí
  • Jakub Hejl – Freestyle mountain bike (Sk8 Velké Meziříčí)
  • Petr Juda – volejbal (TJ Spartak Velké Meziříčí)
  • Zdeněk Parkan – fotbal (FC Velké Meziříčí)
  • Jaroslav Hamr – hokej (HHK Velké Meziříčí)
  • Stanislav Hammer – hokej (HHK Velké Meziříčí)
  • Jaroslav Vodička – hokej (HHK Velké Meziříčí)

Mgr. Michaela Hudková, šéfredaktorka