Od soboty začne platit zákaz odpalování petard

30. 11. 2018

Blíží se adventní doba a s ní i omezení používání zábavní pyrotechniky. Zákaz odpalování petard a rachejtlí na celém území Velkého Meziříčí i jeho místních částí platí od 1. do 30. prosince a poté od 2. až do 6. ledna. Silvestr a Nový rok tedy mají výjimku.

Kdo zákaz poruší, vystavuje se postihu příkazem nebo pokutou až do výše pěti tisíc korun.

Vyhlášku města o regulaci zábavní pyrotechniky schválili zastupitelé už v září 2016 na základě každoročně se opakujících stížností ze strany občanů, které nadměrný hluk v předvánočním i svátečním čase ruší. Stížnosti pocházely nejčastěji od rodin s malými dětmi či majitelů psů, kteří byli v této době nuceni venčit svého domácího mazlíčka daleko za městem.

-mars-

(Zdroj: Redakce Velkomeziříčsko)