Film o Jakubu Demlovi je k dostání v recepci radnice

13. 11. 2018

deml2018

Dokument Úděl a bolest Jakuba Demla režiséra Libora Smejkala je ode dneška k dostání na DVD za cenu 150 korun na informačním centru velkomeziříčské radnice. DVD bude ke koupi i na vánočním trhu na náměstí v úterý 11. prosince.

Film má devětasedmdesát minut, v nichž je vměstnaných patnáct kapitol věnovaných například kořenům Demlova rodu, jeho studiím i přátelství v Otokarem Březinou, bohoslovectví, sestře Matylce a dalším důležitým ženám v jeho životě. Končí kapitolou Úmrtí a dílo básníka v proměnách času.

Premiéru filmu spojenou s besedou autorského týmu pořádala Vlastivědná a genealogická společnost při Jupiter clubu 6. listopadu v kině.

Další projekce proběhne v Tasově v neděli 3. února 2019 v 16 hodin.

Repríza dokumentu v kině Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí bude v sobotu 23. února 2019 v 16 hodin.

-mars-

(Zdroj: Redakce Velkomeziříčsko)