Nové zastupitele čeká volba starosty, místostarosty i radních

24. 10. 2018

IMG 0396

Nově zvolení zastupitelé budou v úterý 30. října volit starostu, místostarostu a radu města na funkční období 2018–2022.

Ustavující zasedání Zastupitelstva města Velké Meziříčí proběhne 30. října 2018 od 15 hodin v sále kina Jupiter clubu. Nově zvolení členové zastupitelstva složí slib a poté je čeká volba nového starosty, místostarosty i radních.

Podle sdělení Josefa Komínka Velké Meziříčí povede koalice ČSSD, KDU-ČSL a NK, Meziříčské fórum a ANO 2011, která vznikla hned po volbách. Před týdnem 16. října se zástupci koaličních uskupení dohodli na složení vedení i rady města. Na post starosty bude nominován Josef Komínek a místostarostkou bude navržena Jiřina Jurdová. V nové radě města zasednou tři zástupci sociální demokracie, dva zástupci lidovců, jeden za Meziříčské fórum a jeden za ANO 2011.

Závěrem ustavujícího zasedání zastupitelstva pronese nový starosta projev.

(Zdroj: Redakce Velkomeziříčsko)

pdfInformace o konání ustavujícího zasedání ZM 30. 10. 2018.pdf