Po dlouhých sedmi letech přivezli meziříčští házenkáři body z palubovky Kostelce

15. 10. 2018

zzr

Ve čtvrtém kole zajížděli muži na palubovku Kostelce na Hané, odkud se nám nepodařilo body dovézt dlouhých 7 let! Navíc se před zápasem soupeř nacházel na 4. pozici, jen o skóre za naším týmem. Nečekalo nás tedy nic lehkého.

2. liga mužů Morava Jih – 4. kolo

TJ Sokol Kostelec na Hané – TJ Sokol Velké Meziříčí 30:31 (12:17)

Naše družstvo ovšem do zápasu doslova vletělo a do 12. minuty jsme si vypracovali náskok 3:8. Dařily se útočné kombinace ve spolupráci s křídly, která se v zakončení nemýlila. Navíc, když se k tomu připojila téměř bezchybná obrana ve spolupráci s dobře chytajícím brankářem, tak skóre na naší straně rychle narůstalo. Ve 28. minutě to bylo již 10:17 a zdálo se už být téměř rozhodnuto. I když domácí v posledních 2 minutách ještě snížili, i přesto jsme šli do šaten s nadějným 5 brankovým náskokem.

Ve druhé půli jsme pokračovali v dobrém výkonu a neustále jsme si udržovali 5-7 brankový náskok. Třináct minut před koncem na světelné tabuli ještě svítilo skóre 22:28 a zdálo se, že zápas se již pouze v klidu dohraje. Bohužel domácí borci nesložili zbraně a začali mohutně stahovat náš náskok. K tomu přispěla i častá vyloučení na naší straně. Během 5 minut domácí snížili na 26:28 a bylo zaděláno na závěrečné drama. I když kostelečtí 35 vteřin před koncem snížili na 30:31, tak my byli ti, kdo měli možnost posledního útoku. A i když jsme již branku nevsítili, tak na vítězství to již vliv nemělo.

Dnes jsme podali dobrý výkon především v útočné fázi, kde se na výbornou dařila souhra s křídly. Navíc i náš tradiční střelec Večeřa byl při chuti a vsítil 8 branek. Jen škoda, že jsme ve druhé půli polevili v obraně a dovolili tak soupeři zdramatizovat zápas. Naštěstí jsme si již náskok uhájili. Nyní nás čeká 14denní pauza, po které přivítáme nováčka soutěže HBC Olomouc na domácí palubovce 27. 10. v 17:00.

Sled branek: 3:3, 3:8, 6:13, 10:17, 14:20, 15:22, 19:25, 22:28, 26:28, 27:30, 30:31

7m hody 2/5:4/4, vyloučení 2:7, diváků 56

Sestava a branky: Ondřej Poul, Kotík Libor – Vítězslav Večeřa (8), Pavel Strašák (6/4), Pavol Živčic (5), Ladislav Šidlo (3), Radim Fisher (3), Jan Lečbych (3), Dominik Buchta (2), David Kubiš (1), Miloš Necid, Pavel Roub, Křibala Pavel, Kamil Babáček, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Kácal Petr, asistent trenéra Michael Bezděk