Meziříčští házenkáři dotáhli zápas do vítězného konce v posledních minutách hry

24. 9. 2018

hazena copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Své tažení druholigovou soutěží začali muži na hřišti brněnského Juliánova. Vzhledem k postavení celků v tabulce v loňském ročníku jsme vstupovali do zápasu jako mírní favorité.

2. liga mužů Morava Jih – 1. kolo

Sokol Juliánov – TJ Sokol Velké Meziříčí 26:28 (13:11)

To se však v počátku zápasu příliš neprojevovalo a domácí se ujali vedení 4:2. Velkou ranou bylo velice rychlé vykartování obranáře Necida, který již v 10. minutě viděl červenou kartu za tři dvouminutová vyloučení. V první půli nás neustále srážela zbytečná vyloučení, a tak si soupeř udržoval mírný náskok až do poločasového stavu 13:11.

Vstup do druhé půle se nesl v duchu velkého množství neproměněných „tutovek" na obou stranách. I přes to si soupeř dokázal do 42. minuty vypracovat náskok 17:13. Od tohoto okamžiku se ale celý tým semkl a během 7 minut otočil zápas na svoji stranu (49. minuta 18:19), kdy se především začaly dařit útočné kombinace. Tento mírný náskok jsme si dokázali udržet až do konce zápasu. Půl minuty před koncem sice domácí snížili na rozdíl jediné branky, ale závěr zápasu jsme si již pohlídali a brankou v poslední vteřině jsme ještě navýšili na konečných 26:28.

Důležité první utkání jsme nakonec dokázali dotáhnout do vítězného konce, což týmu určitě prospěje. Jelikož dobrý vstup do nového soutěžního ročníku je vždy velice důležitý. V sobotu 29. 9. v 17:00 se muži představí poprvé na domácí palubovce, kdy přivítáme rezervu extraligového KP Brno

Sled branek: 4:2, 5:6, 10:8, 12:11, 17:13, 18:19, 22:23, 24:25, 26:28,

7m hody 2/3:2/2, vyloučení 4:5, navíc Velké Meziříčí ČK, diváků 40

Sestava a branky: Ondřej Poul, Kotík Libor – Vítězslav Večeřa (9), Pavel Strašák (5/2), Tomáš Stupka (5), Ladislav Šidlo (4), Jan Lečbych (3), Pavol Živčic (2), Jiří Kaštan, Miloš Necid, Radim Fischer, trenér Ladislav Šidlo