Děti viděly záchranáře v akci

14. 9. 2018

IMG 5355

Složky Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina se představily na velkomeziříčském náměstí. Děti viděly zdravotníky, hasiče i policisty v akci při záchraně zdraví a životů.

Jak si počínat při dopravní nehodě a záchraně lidí z hořícího auta, jak poskytnou první pomoc popáleným, jak bezpečně uhasit hořící olej a jak zneškodnit nebezpečného pachatele s pomocí policejního psa se dozvěděly děti ze škol ve Velkém Meziříčí a okolí, které se zúčastnily Dne záchranářů. Mimo akčních ukázek, které se neobešly bez houkaček a střelby, si zájemci mohli prohlédnout sanitku, policejní auta včetně stíhačky a motorky nebo hasičskou techniku.

Den záchranářů uspořádalo město Velké Meziříčí ve spolupráci s Krajem Vysočina v rámci Zdravého města. Na ukázkách se podílely zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina, Hasičský záchranný sbor Velké Meziříčí, Policie ČR a Městská policie Velké Meziříčí.

Martina Strnadová

Město Velké Meziříčí tímto děkuje všem, kteří na akci spolupracovali a prezentovali svoji činnost. Sponzorem hasících přístrojů byla firma Vlastimil Dvořák, provozovna Petráveč, revize hasících přístrojů.
 
(Zdroj: redakce Velkomeziříčsko)
 
 
 
Nahoru