Tisková zpráva starosty města Velké Meziříčí – Krajský úřad potvrdil názor města na most

28. 5. 2018

IMG 3376

Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor dopravy a silničního hospodářství, jako odvolací orgán vydal dne 25. května 2018 rozhodnutí, ve kterém shledal a konstatoval, že samotný objekt mostu přes řeku Balinku na ulici Třebíčská není kulturní památkou ani součástí památkově chráněného území městské památkové zóny. To znamená, že pro vydání povolení k jeho odstranění nebylo nutno získat stanovisko příslušného orgánu památkové péče. Proto byla platnost veřejnoprávní smlouvy č.j. DOP/49282/017-po/5943/2017 ze dne 05.12.2017 v části, která se vztahuje k demoličním a stavebním činnostem u stavebního objektu předmětného mostu, potvrzena.

Město Velké Meziříčí je tedy na základě rozhodnutí Krajského úřadu Kraje Vysočina oprávněno pokračovat v odstraňování stávajícího mostu a následné výstavbě mostu nového.

Josef Komínek
starosta