Zdravé město a MA21

logo zdrave mestoVítáme Vás na stránkách projektu Zdravé město a MA21 Velké Meziříčí

Projekt se opírá o městskou samosprávu, tedy o Město a Městský úřad, které mu poskytují základní zázemí. Je však projektem komunitním. To znamená, že se na jeho činnosti podílejí další složky městského společenství – partneři a veřejnost. Projekt Zdravé město Velké Meziříčí je místní Agendou 21. Zdravý a udržitelný rozvoj, které sleduje, je snahou o to, aby podmínky pro kvalitní život byly zachovány v dlouhodobém horizontu, pro další generace. Město Velké Meziříčí je od roku 2001 zapojeno do Národní sítě Zdravých měst ČR.

Velké Meziříčí patří od roku 2001 mezi aktivní členy Národní sítě Zdravých měst České republiky (NSZM ČR). Sdružení vzniklo na našem území v roce 1994 s cílem dosáhnout ideje zdravého města. Při postupu v této realizaci je nezbytná spolupráce s veřejností, která se projevuje formou nejrůznějších diskuzí a společenských akcí podporujících zdravý životní styl. Na těchto stránkách se dočtete o aktivitách města Velkého Meziříčí zasahujících do oblasti kvalitního životního prostředí.

Den jazyka si užili děti i dospělí

tit copyProcvičit si zábavnou formou český jazyk a strávit příjemné páteční odpoledne dorazilo do prostor bývalé restaurace Obecník okolo padesáti dětí se svými rodiči. Proběhl zde 1. ročník oslavy, kterou u příležitosti Mezinárodního dne mateřského jazyka připravili členové Komise Zdravého města Velké Meziříčí.

Číst více...

Co je to Místní Agenda 21?

ilu fotoCo je to Místní Agenda 21 (MA21)?

Číst více...

Co je to Zdravé město?

logo zdrave_mestoJak je zdravý člověk, tak může být zdravé i město. Jde tedy o sladění mnoha oblastí zvyšování úrovně a kvality života občanů. Životní prostředí, doprava, sociální oblast, bezpečnost, školství, volný čas - to vše jsou oblasti důležité pro každého z nás.

Číst více...

Čistá Vysočina proběhne už podvanácté. Zapojit se může každý

nature-4202703

K Mezinárodnímu dni Země, který připadá na 22. dubna, kraj tradičně pořádá osvětovou akci Čistá Vysočina, která proběhne letos už po dvanácté. Úklid bude probíhat v termínu od 6. do 19. dubna 2020. Dobrovolníci se mohou přihlašovat pomocí elektronického formuláře do 29. února 2020. V loňském roce se pro oblast Velkého Meziříčí přihlásilo 1429 osob. Kraj akci realizuje v rámci dvou svých projektů Zdravý Kraj Vysočina a MA21.

Číst více...

Zdravé město pořádá oslavu Mezinárodního dne jazyka

slabikarZdravé město Velké Meziříčí vás srdečně zve na 1. ročník oslavy Mezinárodního dne jazyka, která proběhne v pátek 21. února v prostorách bývalé restaurace Obecník.

Číst více...

Vánoční bruslení se Zdravým městem tradičně proběhlo mezi svátky

P1060720Zdravé město Velké Meziříčí pořádalo 27. prosince 2019 Vánoční bruslení, které se konalo na zimním stadionu. Milovníci zimních sportů měli možnost v části ledové plochy volně bruslit a v části plnit dovednostní disciplíny. Hodinu a půl dováděli dospělí i děti za zvuku hudby na zamrzlé ploše. Na závěr při odchodu každý obdržel dárek od Zdravého města Velké Meziříčí.

Číst více...

Vyhlášení grantu Zdravé město na rok 2020

zdrave mestoZastupitelstvo města na svém zasedání dne 17. 12. 2019 schválilo výzvu k předkládání projektů na rok 2020.

Číst více...