Alkohol může být nebezpečnější než si myslíte

P1205711Petr Harazin přijel až z Ostravy do Velkého Meziříčí ukázat, jak škodlivý může být alkohol. Ve své úterní přednášce se zaměřil hlavně na svou vlastní zkušenosti s ním.

Seminář na téma škodlivost alkoholu uvedl v kinosále starosta města Alexandros Kaminaras. Vyzdvihl důležitost konání této akce a poděkoval komisi Zdravého města Velké Meziříčí za její organizaci.

Harazin se zmínil o tom, kdy s pomocí intervence od přátel a rodiny zabránil tomu, aby nad ním převzal alkohol veškerou moc. Díky tomu se dostal do léčebny ještě před dosažením věku 30 let. Následně porovnával ceny alkoholických a nealkoholických nápojů v restauracích a ukazoval na jejich nepoměr. Poukázal na reklamy týkající se alkoholu nebo například bettingu, ve kterých účinkují známé osobnosti. Společně s žáky základních škol si vytvořili i modelovou situaci, kde může být člověk do pití alkoholu nucen.

Na samotném konci dostali přítomní prostor na dotazy.

Tina Kárníková