Záchranáři přilákali malé i velké

15Letošní Den záchranářů opět nabídl netradiční podívanou. Akci zahájil moderátor, který předal slovo starostovi města Alexandrosovi Kaminarasovi. Ten vyzdvihl důležitost události a poděkoval všem záchranným složkám za jejich účast.

Ukázky zahájila zdravotnická záchranná služba, kdy za pomoci hasičů a policie zachraňovala poraněného chlapce. Ten se údajně nerozhlédl při přecházení a vešel na vozovku do trasy jedoucímu automobilu.

Následovalo slaňování z plošiny vysoké více než 20 metrů, které si vzali na starost třebíčští hasiči. Předvedli i šplh po laně zpět na plošinu a následné slanění až na zem.

Moderovanou část akce zakončili tradičně policejní psovodi, kteří s německým a belgickým ovčákem předvedli nejen základní povely, ale i vyčuchání předmětu a osoby.

Po dobu poslední půlhodiny si měli přítomné děti i dospělí možnost prohlédnout techniku všech složek, vyzkoušet si první pomoc na figuríně či se dozvědět více o bezpečnosti na silnici ve stánku Policie ČR a BESIPu.

Tina Kárníková

logo ZDRAVY KRAJ zakl barzdrave mesto copy