Dny zdraví vyzdvihly přírodu

P1380705Zdraví hledej v přírodě, tak zněl slogan letošního ročníku Dnů zdraví ve Velkém Meziříčí. Náměstí zaplnily 7. září stánky s regionálními potravinami, bylinkami, mléčnými výrobky a dalšími produkty. „Děkujeme pořadatelům, v čele s panem inženýrem Švecem, kteří společně se Zdravým městem tuto akci každoročně pořádají," zahájil program a ocenil organizátory místostarosta města František Smažil. Na pódiu se vystřídalo vystoupení pro děti s přednáškou Není olej jako olej. Hudebně zábavné vystoupení předvedla pro malé diváky známá dvojice Vanda a Standa. Přednášku vedl lisař kmínového oleje, Karel Jonák.

Kromě bohaté nabídky kvalitních produktů si mohli návštěvníci nechat změřit tlak nebo hladinu cukru v krvi. Děti se vyřádily ve výtvarné dílničce nebo zkoušely vyluštit spletité kvízy. Zaplněnost náměstí vypovídala o zájmu občanů své, a proto koordinátoři ze Zdravého města akci slibují i napřesrok.

Zuzana Najtová