Den záchranářů

IMG 8092Ve čtvrtek 14. září 2017 proběhl na náměstí již II. ročník DEN ZÁCHRANÁŘŮ, kde střípek své práce a techniku představili Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina, Hasiči Velké Meziříčí, Policie ČR a Městská policie Velké Meziříčí.

Veřejnost tak mohla být při zásahu všech složek při simulaci nehody cyklisty s autem, uhašení požáru požární zásah při vzplanutém ohni u rozpálené pánve, ukázku způsobů hašení ohně, aj. a poté si hašení ohně mohli vyzkoušet i dobrovolníci z řad žáků.
Dále tu s ukázkou vystoupila Policie ČR – oddělení služební kynologie, která předvedla ukázku přepadení a jak probíhá samotný výcvik psů.

Město Velké Meziříčí tímto děkuje všem, kteří na akci spolupracovali a prezentovali svoji činnost. Sponzorem hasících přístrojů byla firma Vlastimil Dvořák, provozovna Petráveč, revize hasících přístrojů.

zmlzdravy kraj

HCRZZSPCR