Dny zdraví s vůní brambor

MG 6935Ve čtvrtek 10. září 2015 se na náměstí konaly Dny zdraví na téma BRAMBORY.

Návštěvníci si zde mohli vybrat z pestré nabídky programu. Děti zde měly divadelní představení, kdo měl zájem tak se mohl zapojit do soutěží se Šmouly, podívat se na ukázku činnosti kynologického klubu Velké Meziříčí, zatancovat si s dětmi při programu DDM Velké Meziříčí nebo si zazpívat při vystoupení skupiny MY SAMI, či zrelaxovat při Tai chi.

Během celého dne bylo živo i ve stanovém městečku, kde bylo možno ochutnat různé dobroty z brambor, které vytvořily ženy ze Spolku žen z Velkého Meziříčí, ochutnat jste si mohli i čerstvě smažené bramboráky nebo si koupit si regionální produkty či výrobky neziskových organizací. Dobrovolnice Českého červeného kříže nabídla ukázku první pomoci při úrazu a byla zde možnost si vyzkoušet si masáž srdce, či měření si množství tuku v těle. Probíhala zde i ověřovací anketa k desatero problémům Velkého Meziříčí, kde se veřejnost mohla vyjádřit k vybraným problémům. K doplnění, zde byly i pocitové mapy, do kterých jste mohli barevně zaznamenat, jak se kde ve Velkém Meziříčí cítíte nebo si jenom prohlédnout ukázku obrázků Základní školy Oslavická. Mnohé zaujala i ukázka jízdy na kole či na skateboardu a někteří si ji i vyzkoušeli.

V Jupiter clubu na loutkové scéně v podvečer proběhla přednáška paní Mgr. Elen Sejrkové, která měla téma „Mužský a ženský svět a jejich rozdíly. Škoda, že na ní nebylo více mužů.

Tímto děkujeme všem, kteří na akci spolupracovali, především Spolku žen, kolektivu jídelny Základní školy Sokolovská za přípravu bramboráků a studentům Hotelové školy Světlá a Obchodní akademie Velké Meziříčí za pomoc. Poděkování také patří sponzorům, kteří na akci přispěli.

MG 6725  MG 6730  MG 6791
 MG 6815  MG 6851  MG 6874