Mikroregion Velkomeziříčsko - Bítešsko

mikroregionPředmětem činnosti Mikroregionu Velkomeziříčsko - Bítešsko je iniciování, definování a koordinace strategie pro dosažení trvale udržitelného rozvoje v souladu s Agendou 21 při zapojení veřejného i soukromého sektoru, tj. zejména rozvojových aktivit voblastech: lidských zdrojů, průmyslu, služeb, technické infrastruktury, rozvoje venkovských oblastí a zemědělství, dopravní infrastruktury, rozvoje cestovního ruchu a turistiky s cílem získat pro tyto činnosti prostředky z veřejných zdrojů.

Mikroregion Velkomeziříčsko-Bítešsko zaujímá značnou část Českomoravské vrchoviny. Je tvořen 55 obcemi, které jsou soustředěny kolem největších obcí MR – měst Velkého Meziříčí, Velké Bíteše a dále městysů Měřína a Křižanova.

Více informací se dozvíte zde.