Výsledky 4.ročníku turnaje ABRAHAM CUP 2014

10. 3. 2014

abrham cup8.března, tj. na dříve slavný termín svátku MDŽ, proběhl tradiční fotbalový turnaj hráčů starších 50-ti let v házenkářské hale ve Velkém Meziříčí.

Deset účastníků bylo nalosováno do dvou skupin, poté dle výsledků do finalových bojů. Všechny přivítal předseda FC Velké Meziříčí Ing. Petr Ostrý a organizátor turnaje Josef Rosický. Zahajovací čestný výkop provedla funkcionářka divizního družstva paní Dana Hlávková.

Poté se odehrálo 27 utkání v nichž padlo pouze 52 branek. Ne všem se dařilo dle představ, polské družstvo obsadilo až osmé místo. Takže výsledky byly takové: 10. Šefča tým Martinice, 9. SKS Rudíkov, 8. Lech Poznaň, 7. Staří páni Velké Bíteše, 6. Lesáci Velké Meziříčí, 5.Staří páni Velké Meziříčí, 4. Bago Žďár n.S. Na pomyslné bedně pak stanuli 3. Dukla Brno, 2. Klasici Jihlava a 1. Kodak Třebíč.

Ceny spolu s pořadateli předal zástupce vedení města místostarosta pan Josef Komínek. Ceny pro jednotlivce pak následovaly: nejlepší střelec byl Jindřich Skula se 4 brankami z družstva Starých pánů Velké Bíteše, nejlepším hráčem se stal Vítězslav Machatka z Bago Žďár n.S:, nejlepším brankářem byl vybrán Roman Korcz z Lechu Poznaň. Nejstarším hráčem byl Václav Kučera /ročník 1947/ ze Starých pánů Velkého Meziříčí.

Turnaj by nebylo možno zabezpečit bez řady sponzorů, kterým patří od organizátorů dík, zejména pak patronu turnaje Městu Velké Meziříčí. Další pak poskytli finanční či materiálovou pomoc: Agados a.s.,Alpa a.s., POEX a.s., Construct a.s., Elektroopravna Raus, HAD a.s., Vinotéka Jedlička, Restaurace Obecník, Řeznictví Komínková, Telstar p.David, Litovel p.Prokeš, Orchidea p. Janšta, p. Voda Jabloňov, Benzina p. Chmelíček, Stavební spořitelna Raiffeisen V.M.

Hlavní organizátoři turnaje RnDr. Svatopluk Pokorný, Milan Todorov a Josef Rosický již uvažují o příštím ročníku a jeho další mezinárodní rozšíření, zájem projevilo družstvo ze Slovenska.

ros