Farní zahrada se proměnila ve Férovou zahradní slavnost

7. 9. 2022

00P1670218 copyPodpořit lokální pěstitele a výrobce vyrazili lidé z širokého okolí, měli k tomu příležitost v zahradě Husova domu, kde se v neděli 4. září uskutečnila Férová zahradní slavnost. Tu pořádalo Zdravé město Velké Meziříčí ve spolupráci s místním evangelickým sborem. Zároveň se otevřela živoucí zahrada, na kterou v jarních měsících přispělo zastupitelstvo města jednorázovým finančním darem. Peníze se využily na zřízení dřevěného pódia umístěného pod třešní ve farní zahradě. Události se zúčastnil také starosta města Alexandros Kaminaras, který poděkoval farářce Markétě Slámové za spolupráci a společně ocenili vítězky soutěže o nejlepší buchtu a marmeládu. O hudební doprovod se postaral Martin Sedlák a Jenda Novák.

Zuzana Najtová