Máme rádi boccciu

26. 3. 2019

DSC09845Zájem o sport boccia na Březejci stále trvá.

Primárně je tento sport určen pro lidi s těžším stupněm postižením, a to proto, že je jediným sportem, který tito lidé mohou provozovat. V letošním školním roce mají na tréninky otevřené dveře i zájemci, kteří jsou na bocciu příliš zdraví, ale tuto hru si oblíbili a rádi se jí pravidelně věnují. Nemohou se bohužel účastnit oficiálních ligových závodů, ale svoji šikovnost mohou ukázat na klubových turnajích jako byl například (Pod)zimní turnaj v boccie. Turnaj hráli boccisté systémem každý s každým. Začali listopadu a díky chřipce a sněhovým kalamitám nejlepší hráče vyhlašovali až začátkem února. V kategorii vozíčkáři vyhrála hráčka BC 3 Zuzana Švecová, v kategorii chodící sportovci byl nejlepší Filip Černý. Turnaj podpořilo město Velké Meziříčí, a tak všichni účastníci dostali za svoje výkony odměnu. Nyní se pustili březejčtí boccisté do dlouhodobé dovednostní soutěže nazvané Král kurtu. Body mohou získat v různých dovednostech, který by dobrý boccista měl ovládat na jedničku např. podání, dohoz, vyrážení, dorážení, lomené míče atd. Děkujeme městu Velké Meziříčí, Kraji vysočina , MŠMT a věrným obcím , které podporují naši celoroční činnost.

2019 MoD